Havacılık Sigortaları

Anadolu Sigorta, sigorta ihtiyacı olan herkesi etkin sigorta çözümleriyle buluşturmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda sigortalılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Havacılık Sigortaları’ndaki deneyimimizle sigortalılarımıza kapsamlı ve uygun sigorta çözümleri sunuyoruz.

Hava Taşıtları Tekne (Gövde) Sigortası

Hava taşıtının işleticisi, sahibi, kiracısı veya zilyetine sahip bir kişinin yaptırabileceği poliçe ile hava taşıtının yerde dururken hareket halindeyken (taksi hali) ya da uçuş sırasındaki herhangi bir nedenle oluşan zarar ve kayıplar teminat altına alınmaktadır.

Hava Taşıtları - Üçüncü Kişilere Karşı Sorumluluk Sigortası

İşleticinin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava taşıtının işletilmesinden doğan ya da hava taşıtından herhangi bir cismin düşmesi sonucunda oluşan, üçüncü kişilerin canına ya da malına gelebilecek zararlar karşısında sigortalıya düşecek yasal sorumluluk temin edilmektedir.

Hava Taşıtları Yolcu Sorumluluk Sigortası

Uçakta bulunan biletli yolcuların bir kaza sonucunda uğrayacakları ölümlü ve ölümsüz bedensel zararları sonucunda hava taşıtını işletene düşecek yasal sorumluluk Hava Taşıtları Yolcu Sorumluluk Sigortası ile temin edilmektedir.

Yük ve Posta Sorumluluk Sigortası

Yük ve Posta Sorumluluk Sigortası, uçak işleticisinin uçak ile taşınan mallar üzerindeki yasal sorumluluğunu teminat altına alıyor.

Pilotlar İçin Lisans Kaybı

Sigorta başlangıcında lisansı ve geçerlilik belgesi olan bir pilotun, sigorta süresi içinde bedeni bir zarar ya da bir hastalık sonucunda geçici ya da sürekli olarak lisansını kullanamaz duruma gelmesini ya da yitirmesini belli sınırlarla karşılar. Risk kabul kriterlerimiz gereği bu poliçe pilotlar için bireysel olarak düzenlenememekte, ancak şirketimizden havayollarının veya kullandıkları uçağının sigortalanması kaydıyla, firmanın tüm pilotları için düzenlenebilmektedir.

Havalimanı İşleticisi Sorumluluk Sigortaları

Havalimanı sahip ve işleticileri (devlet,yerel ya da özel idare), havalimanının işletilmesinden doğan, uçakların, uçak yolcularının ve üçüncü kişilerin bedensel ve parasal zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Havalimanı İşleticisi Sorumluluk Sigortası ile bu riskler Anadolu Sigorta güvencesi altında.

Yolcu ve Uçuş Ekibi Koltuk Ferdi Kaza Sigortaları

Bu sigorta teminatı, uçak yolcuları ve uçuş ekibinin bir kaza nedeniyle, ölüm/sürekli tam sakatlık/göz ve organ kaybı gibi bedensel zararlarını temin eder.

İnsansız Hava Aracı (Drone) Sigortası

Bu sigorta ile üçüncü kişilere karşı sorumluluk teminatı sağlanmaktadır. İşleticinin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava taşıtının işletilmesinden doğan ya da hava taşıtından herhangi bir cismin düşmesi sonucunda oluşan, üçüncü kişilerin canına ya da malına gelebilecek zararlar dolayısıyla sigortalıya düşecek yasal sorumluluğu temin eder. Talep edilmesi halinde insansız hava aracının kendisine de gövde teminatı sağlanabilmektedir.

İLETİŞİM FORMU

Lütfen Bekleyiniz... Yükleniyor

Captcha